Зворотній дзвінок

Вхід в інтернет-магазин
Скасувати Реєстрація
Реєстрація
Скасувати Вхід в інтернет-магазин

Водяна тепла підлога: переваги, монтаж, обслуговування

  • 19 травня 2020 13:37:55
  • Нема 0
  • Переглядів: 19270
  • 0

Водяна тепла підлога - це різновид системи опалення для житлових та комерційних приміщень. Під підлоговим покриттям розміщуються трубки, якими рухається або вода, або тепловий носій. Вони нагрівають поверхню, а заразом і повітря в кімнаті. Такий тип опалення дуже комфортний для мешканців, адже приємно гріє ноги. Також чудово підходить для сімей з малюками, бо діти обожнюють гратися на підлозі.


Переваги такого способу опалення:

  • Можна підключати в систему теплові генератори, зокрема використовувати газовий котел та сонячні колектори. Це дозволить заощаджувати на комунальних послугах.

  • Безпека для здоров'я: не шкодить стопам, не пересушує повітря, не виділяє шкідливі речовини.

  • Надійна система, яка пропрацює не одне десятиліття без особливого догляду чи обслуговування.

  • Ціна монтажу водяної теплої підлоги - бюджетна.

  • Підходить для організації енергоефективного дому.


Якщо система змонтована правильно, уся підлога буде нагріватись рівномірно та не виникатимуть так звані “сліпі” зони. За короткий проміжок часу будинок чи квартира прогріватимуться до комфортної температури.


Матеріали для теплої підлоги: що потрібно придбати для монтажу 

Усі засоби для створення водяної підлоги поділяють на чотири категорії:

  1. Труби. 

На всю площу, яка має обігріватися, необхідно закупити труби. Вони можуть бути поліпропіленові чи металопластикові. При підборі враховують тиск, який буде виникати під час руху рідини, та максимальну температуру теплового носія. Також надважливу роль грає діаметр розрізу та покриття, що захищає трубу від накопичення повітря в системі. Ширина отвору складає від 16 до 20 мм.  


  1. Колектори (розподільчі шафи). 



Це - “серце” системи, тут зосереджуються всі гілки та петлі труб, змішується гаряча та холодна вода задля отримання необхідної температури. Клапани, що встановлені в колекторі, дозволяють регулювати температуру теплового носія, а разом з ним і підлоги та повітря в окремій кімнаті чи в домі у цілому. Коли потужності насосу, що розташований у котлі, бракуватиме для перекачування рідини, у розподільній шафі можна встановити додатковий. Якщо під'єднати клапани з можливістю регулювання, управління опаленням дому буде максимально зручним. Додатковий повітряний клапан допоможе уникнути потрапляння газу в систему, який шкодить її роботі.


  1. Утеплювач.

Тепла підлога, монтаж якої відбувається на бетонній основі, потребує додаткового утеплення. Для цього використовують екструдований пінополістирол, який досить міцний, не пропускає воду та зберігає тепло.


  1. Фітинги та витратні матеріали. 

Вони необхідні, аби правильно зібрати усю систему. Підібрати їх зовсім не складно, особливо якщо звернутись до консультантів Inwarm. Загальні правила вибору виглядають наступним чином. Кінці труб закривають “євроконусами”. Фіксатори купують, аби надійно закріпити трубу, надати їй потрібну форму та дотримуватися відстані між елементами гілки. Демпферну стрічку використовують, аби ізолювати периметр теплового контуру і компенсувати теплове розширення стяжки з бетону. Гідроізоляційну плівку кладуть опціонально. Для додаткового зміцнення конструкції використовують армувальну сітку. Підбір обладнання для теплої підлоги можна здійснити самостійно, проте гарантії, що усе працюватиме надійно, ніхто не надасть. 

Яких марок потрібно купувати комплектуючі? Популярністю користуються деталі, які випускає фірма Valtec (виробничі потужності розташовані в Італії). Також добре зарекомендувала себе продукція від польської компанії Purmo. Придбати їх можна в офіційному салоні Inwarm та в онлайн-магазині.


Монтаж теплої підлоги: схеми розташування труб та особливості установки обладнання

Виділяють дві основні технології укладки - мокру та суху. Зазвичай використовують першу, коли труби укладають під бетонну стяжку. Інший варіант - це розташування гілки з тепловим носієм в спеціальних ламелях з тонкого металу.

Установка теплої підлоги відбувається поетапно:

  1. Розташування демпферної стрічки, аби уникнути тріщин на бетонній стяжці, які можуть виникнути через нагрівання поверхні. Також цей крок захищає стіни від потрапляння на них розчину.

  2. Шар утеплювача. Для неутепленого приміщення його товщина складає максимальні 5-10 см. Для утепленого житлового - 2-5 см. Далі можна поставити рулонний пінополіетилен з фольгою, який має розмітку для подальшого зручного монтажу.

  3. Армувальна сітка (якщо є необхідність).

  4. Труби з кроком від 10 до 20 см залежно від бажаної потужності обігріву. Для кріплення використовують стяжки з пластику, якірні скоби, планки кріплення.

  5. Підключення колектора.

Далі необхідно протестувати систему, аби виявити можливі протікання. Якщо усе працює добре, труби заливають бетонним розчином та встановлюють на підлогу фінішне покриття.

Монтаж теплої підлоги під плитку відбувається тільки під мокру стяжку. А от ламінат можна збирати, якщо контур розташувати у спеціальних пазах. У цілому схема розташування труб - одинакова. Це може бути один із трьох варіантів:

  • “Равлик” - рідина подається по спіралі до центру і назад,

  • “Змійка” - рівномірне розподілення труб з носієм по кімнаті,

  • Комбінування.

Найважливіший момент - не принцип прокладання труби, а її максимальна довжина. Не варто робити один контур довшим за 90 метрів. Оптимальна протяжність - 70-80 м, аби поверхня прогрівалась рівномірно.


Встановлення теплої підлоги під меблями: можна чи ні?

Водяна тепла підлога підходить для монтажу під великогабаритними меблевими гарнітурами. Щоби там не розказували, любителі перестановок і тепла під ногами можуть бути спокійними. Не потрібно заздалегідь продумовувати, де ставити труби, де ні. Та й переживати, що меблі пересохнуть та розпадуться не варто. Не розпадуться. Труби під навантаженням не погнуться. Міф виник через інфрачервону підлогу, адже саме її не варто монтувати під меблі. Вона нагріває у першу чергу предмети, що розташовані на підлозі.

Монтаж теплої підлоги, ціна на яку коливається від кількості комплектуючих, все-таки варто робити на всю площу кімнати. Причини такі:

  • Потужності не вистачить, щоб добре прогрівати приміщення, якщо підлога не буде вкрита трубами повністю.

  • Не буде прив'язки до розташування меблів, яке вибрали під час установки обігрівальної системи. Можна з чистою совістю пересувати шафи, купувати новий диван чи ставити більший холодильник.

  • “Холодні” зони не виникатимуть на місці пересунутих меблів.

Прокладати всюди труби з водою чи тепловим носієм не обов'язково. Якщо дім чи квартира облаштовані комбінованим опаленням (тобто є додаткові джерела тепла, наприклад, батареї), можна ставити підігрів підлоги тільки там, де вам хочеться додаткового комфорту.

Також не обов'язково ставити теплу підлогу під кухонний гарнітур. Як правило, кухонні меблі якщо і міняють, то все одно ставлять на звичне місце. 

Існує міф, що ДСП та ДВП, з яких виготовляють сучасне умеблювання, розсихаються через підігрів підлоги та навіть можуть розпастися. А ще подейкують, що шкідливі речовини, які використовують під час їхнього виробництва, починають активно випаровуватися через нагрівання. Насправді ж правильно змонтована тепла підлога нагрівається до температури, що майже не відчувається стопами, і не здатна пересушити деревину.


Водяна тепла підлога: монтаж, ціна, типові помилки при облаштуванні

Встановити цей тип опалення можна самотужки. Для цього доведеться вивчити не один десяток джерел інформації, уроків, асортимент виробників деталей та мати мінімальні знання фізичних процесів. Навіть якщо у вас “золоті руки”, але ви монтуєте цю конструкцію уперше, помилок не вдасться уникнути. Точні математичні розрахунки та правильний проект опалення - основа дієздатної системи. 


Основні помилки, які виникають під час самостійного монтажу теплої підлоги, такі:

  1. Погана підготовка поверхні перед установкою труб. 

Чимало майстрів нехтують попереднім вирівнюванням поверхні, на яку встановлюється обігрівальна система. Якщо підлога крива, у трубах виникатимуть повітряні затори. Це означає, що порушується нормальна циркуляція теплового носія, а разом із нею рівномірне прогрівання приміщення. Обов'язково потрібно вирівнювати поверхню та прибирати з неї все сміття, аби уникнути такого дефекту системи.

  1. Демпферну стрічку кріплять неправильно або не використовують взагалі.

Згідно з правилами цей допоміжний елемент варто надійно та рівномірно кріпити до стіни на відстані на  2-3 см вище, аніж бетонна стяжка.

  1. Відсутність проєкту.

Через це складно “на око” купити одразу всі необхідні елементи та виникає спокуса використати підручні матеріали, аби зайвий раз не йти в магазин. Також треба заздалегідь спланувати спосіб розташування труб, відстань між ними, довжину петлі. 

  1. Товщина фінішної стяжки.

Мінімум 3 см і максимум 10 см. Такий норматив установлено для цього покриття. Також варто використовувати бетон марки 400 і вище. 

    
Система опалення - це складна інженерна конструкція. Якщо у вас немає достатніх знань та підготовки, як встановити теплу підлогу, результат може бути несподіваним. “Холодні” зони, погане прогрівання приміщення, зайві витрати та втрачений час - це може чекати вас, якщо ви вперше робите таку конструкцію. Спеціалісти проектно-монтажного відділу Inwarm допоможуть вам обігріти вашу домівку “під ключ”. Працівники обрахують замість вас проєкт  - найголовніший документ, який гарантує правильний монтаж системи опалення. У ньому детально буде розписано, як правильно створити обігрівальний комплекс в вашому домі, враховуючи усі його особливості. Рекомендації та специфікації допоможуть правильно підібрати комплектуючі. Можна самостійно придбати необхідні деталі чи проконсультуватися у менеджерів Inwarm. У магазині можна обрати монтаж системи опалення, у тому числі комбінованої, та звернутися для подальшого обслуговування змонтованого обладнання. Діє доставка в межах Чернівців та Чернівецької області, а також працює онлайн-магазин. Завдяки “Новій пошті” ви можете отримати замовлення від Inwarm у всіх регіонах України. Чи можна викликати майстрів на ваш об'єкт, дізнайтесь через сайт та телефоном. Також працюємо офлайн. Магазин відкритий для вас у місті Чернівці, вул. Головна, 246 В. Сервісний центр та адміністрація розташовані за тим же адресом (неподалік заводу “Кварц”).