Плануючи опалення власного будинку ми виходимо з власних можливостей, спочатку обираючи вид палива, а відповідно і тип котла - майбутнього серця системи опалення. Найпоширеніші котли в Україні працюють на таких видах палива:
природний газ (інколи скраплений)
електрична енергія
тверде паливо (вугілля, дрова, пелети, інші види твердого палива)
рідке паливо (зазвичай дизельне, мазут)
Саме від палива залежить потужність обладнання, зручність монтажу та обслуговування, а головне - щомісячна вартість опалення будинку або квартири.
Найбільшого поширення, зокрема в містах, набули газові котли. Сприяли цьому: простий монтаж, компактні розміри, зручність у використанні, а до недавнього часу і низька вартість блакитного палива. Виробники газового обладнання забезпечили достатню безпеку котлів, а з часом і високі показники корисної дії.
Конденсаційні газові котли вже мають ККД близько 107%. Для досягнення найкращих показників в економії, для цього типу котлів доцільно використовувати програматори. І чим більше опалювальна площа, тим рентабельніше система, особливо у зв’язці: конденсаційний газовий котел + тепла підлога. За статистикою, окупність такої “пари” 4-5 років. Крім тепла газовий котел здатен забезпечити Вашу родину і гарячою водою. Мова про двоконтурні газові котли. Єдиною обов’язковою умовою встановлення саме газового обладнання є наявність поблизу газотранспортної мережі.
Конкуренцію газовим за легкістю монтажа та умовами експлуатації складають електричні котли. Вони потребують лише достатньо потужної електромережі, не виділяють шкідливих речовин в атмосферу (не вимагають димарів), мають простий ремонт. Двоконтурні моделі вирішують одразу обидва питання: опалення та гаряча вода.
Котли на твердому паливі - найдавніші представники опалювального обладнання. Завдяки стрімкому зростанню цін на газ та електричну енергію знову повертаються до наших домівок. Останні розробки дозволили значно підняти ККД котлів цього типу, підвищили зручність у використанні та пристосували до різних видів твердого палива:
кам'яне вугілля, кокс;
дрова;
пелети;
торф;
комбіноване (суміш кількох видів твердого палива).
Недоліками використання таких котлів є:
підвищена участь людини в процесі забезпечення роботи котла;
постійний контроль за роботою;
необхідність мати запас палива та місце його зберігання;
додаткове обслуговування обладнання, очищення димаря.
Більшість з цих недоліків не складно усунути, придбавши твердопаливний котел тривалого горіння або пелетний пальник до котла, встановити автоматику, інше додаткове обладнання.
Опалювальне обладнання на рідкому паливі використовується лише там, де застосування інших типів котлів неможливо. Продуктивність таких систем є високою, але вона повністю нівелюється вартістю палива та підвищеною небезпекою.
Менеджери компанії “InWarm” надають консультацію в процесі придбання всіх типів котлів. Ми слідкуємо за останніми розробками брендів “Ariston”, “Аltep”, “Bosch” та іншими. Наш проектно-монтажний відділ виконує розрахунок, підбір обладнання, монтаж, запуск та сервісне обслуговування систем опалення як в місті Чернівці так і в області.